HomeNieuwsNieuwsoverzichtBericht
voetnoot
Martijn Mewe stapt op bij Bibliotheek Velsen
22-10-2014
De directietaken van de directeur-bestuurder worden tijdelijk waargenomen door Hans Spruijt.
Per 1 januari 2015 zal Martijn Mewe stoppen als directeur-bestuurder van de Bibliotheek Velsen, zo is bekendgemaakt. Hij verruilt zijn functie voor een zelfstandige adviespraktijk. Interim-bestuurder Hans Spruijt zal de directietaken tijdelijk waarnemen.

De Bibliotheek Velsen heeft de afgelopen jaren een intensieve transitiefase doorlopen. Naast het proces van verzelfstandiging en reorganisatie, heeft de bibliotheek een aantal belangrijke stappen in het productaanbod gezet. Overstap naar de landelijke website heeft de digitale dienstverlening sterk verbeterd. Door intensivering van lokale partnerships (onder andere met Kunstencentrum Velsen en Stichting Welzijn) is het activiteitenaanbod breder en sterker. De introductie van een nieuw catalogussysteem in samenwerking met de Bibliotheek IJmond Noord heeft gemaakt dat het collectieaanbod verdubbeld is, aldus de bibliotheek.

Mewe over zijn rol in dit proces: ‘Ik heb met veel plezier en enthousiasme leiding gegeven aan de veranderingen in de afgelopen periode. De bibliotheek is mede hierdoor een gewaardeerde dienstverlener en samenwerkingspartner binnen Velsen/IJmuiden. Voor mij persoonlijk liggen toekomstige uitdagingen op een ander vlak, ik begin een zelfstandige adviespraktijk. Ik kijk met veel plezier terug op de afgelopen jaren en zal de ontwikkeling van de bibliotheek in de Velsense samenleving met belangstelling blijven volgen.’

Voorzitter van de Raad van Toezicht Jan Schröer: ‘We zullen Martijn gaan missen. Hij heeft in de beginfase van zijn directeurschap in korte tijd een aantal flinke uitdagingen voor zijn kiezen gehad, zoals de bezuinigingen en de verzelfstandiging. Toch heeft hij noodzakelijke vernieuwingen weten door te voeren. Geen eenvoudige opgave. Hij laat de bibliotheek kansrijker achter.’


Print deze pagina

Reacties op dit artikel (0)

Er zijn nog geen reacties.

Schrijf een reactie

Naam
E-mailadres (?)
Reactie