HomeNieuwsNieuwsoverzichtBericht
voetnoot
Opening nieuwe bibliotheek Deventer maand uitgesteld
12-07-2018
De opening van de nieuwe bibliotheek aan de Stromarkt in Deventer is met een maand uitgesteld, van 27 augustus naar 27 september. Reden is het faillissement van Bomefa, dat de kasten voor de nieuwe bibliotheek zou leveren. 
De Bibliotheek Deventer verhuist van de Brink naar de Stromarkt. 27 augustus zou de bibliotheek opengaan voor publiek, maar eind mei ontving de bibliotheek het nieuws dat kastenproducent Bomefa Groep failliet was gegaan. 'Voor ons het begin van een onzekere periode. Want hoewel de rest van de verhuizing gewoon doorgaat volgens planning, kunnen en willen we natuurlijk niet open zonder boeken!,' zo meldt Bibliotheek Deventer.
Vorige week werd er met het Drentse Drentea echter een nieuwe leverancier gevonden die de productie van de boekenkasten voor de bibliotheek overneemt, waardoor de vertraging van de opening beperkt blijft tot een maand. Projectleider Karin Barth van de bibliotheek geeft in de Stentor aan verheugd te zijn dat Drentea de opdracht overneemt. 'Dat is onze redding. Anders hadden we de boel opnieuw Europees moeten aanbesteden en had het echt maanden geduurd.' 

De bibliotheek aan de Brink gaat vanwege de verhuizing op 16 juli dicht. Die datum was niet meer te verzetten, aldus Barth.Tijdens de sluiting van Bibliotheek Centrum van 16 juli tot 27 september kunnen materialen worden geleend en ingeleverd bij de andere vestigingen. Boeken die gereserveerd zijn kunnen worden opgehaald bij de Athenaeumbibliotheek.
 
Eerder werd de opening van de bibliotheek al met een maand uitgesteld omdat er te weinig tijd ingepland was voor de inrichting.
 
Het Kampense bedrijf Bomefa, gespecialiseerd in bibliotheekinrichtingen, werd op 22 mei failliet verklaard door de rechtbank Overijssel in Zwolle. Bomefa had de Europese aanbesteding van het boekenkastensysteem voor de Deventer bibliotheek gewonnen en de opdracht gekregen om de kasten voor de nieuwe bibliotheek te leveren. De kasten waren ontwikkeld volgens het ontwerp van Jan David Hanrath

Het ontwerp van de nieuwe bibliotheek aan de Stromarkt is van de hand van Janneke Bierman van het bureau BiermanHenket Architecten. (Zie voor een impressie van het ontwerp, deze presentatie - pdf.). Met het nieuwe gebouw wil de bibliotheek zich profileren als 'Marktplaats voor kennis en inspiratie en Huis voor studie en reflectie', waarbij ook het samengaan van de Athenaeumbibliotheek en de openbare bibliotheek vorm krijgt. Directeur Alice van Diepen schrijft in 2016 in een blog op de website van de bibliotheek: 'We zetten in op jongeren, studenten en zzp-ers die samen of alleen aan projecten willen werken. Dat het een doelgroep is die graag gebruik maakt van een nieuwe stadsbibliotheek bewijzen voorgangers als Amsterdam, Almere en Arnhem. Maar ook de Athenaeumbibliotheek is een aantrekkelijke plek voor jongeren gebleken om te studeren. Met de fusie tussen Openbare Bibliotheek en Athenaeumbibiotheek hebben we in het ontwerp nog meer rekening gehouden met de studiefunctie. (...) Deventer heeft een rijke traditie aan jaar- en weekmarkten. Met de nieuwe Bibliotheek Centrum komt er een permanente marktplaats bij. Eentje voor het delen van kennis en inspiratie. Je kunt er straks je boeken lenen om kennis op te doen, maar je kunt er ook luisteren naar anderen die de kennis al bezitten. Ben je zelf een autoriteit op een bepaald gebied en wil je het met anderen delen dan biedt de bibliotheek straks een podium. Via gesproken woord, geschreven tekst of beeld en multimedia.'


Print deze pagina

Reacties op dit artikel (0)

Er zijn nog geen reacties.

Schrijf een reactie

Naam
E-mailadres (?)
Reactie